cpu اسنپدراگون ۷۲۰ با NPU مناسب برای هوش مصنوعی

daily news

cpu اسنپدراگون ۷۲۰ با NPU مناسب برای هوش مصنوعی

cpu اسنپدراگون ۷۲۰ با NPU مناسب برای هوش مصنوعی ؛ چیپست اسنپدراگون ۷۲۰ با NPU مخصوص هوش مصنوعی لو رفته است که می تواند گزینه جالبی باشد برای گوشی های میان رده رو به بالا.

 مشخصات سخت افزاری اسنپدارگون ۷۱۰ و اسنپدراگون ۷۳۰ لو رفت که معماری ۱۰ و ۸ نانومتری را به ما نشان می داد. حدودا یک ماه پیش بود که اسنپدراگون ۷۱۰ با معماری ۱۰ نانومتری و پشتیبانی از هوش مصنوعی (AI) برای میان رده های لوکس معرفی شد اما خبری از اسنپدراگون ۷۳۰ نشد.

چیپست کایرین ۹۷۰ هوآوی به این فناوری مجهز است یا مثلا Apple A11 Bionic چنین توانایی برای پردازش های سریع و کم مصرف تر هوش مصنوعی دارند.

ما می دانیم تا کنون چیپست های کوالکام هسته مخصوص پردازش های هوش مصنوعی یعنی NPU نداشته است. حالا به نظر می رسد کوالکام از میان رده ها آغاز کرده و قرار است که سری اسنپدراگون ۷۰۰ در ادامه ادعا برای بهینه بودن در زمینه هوش مصنوعی، به NPU اختصاصی مجهز شوند.


بیشتر بخوانید ؛ فناوری

گلکسی نوت ۹؛فیلم آنباکس و عکس های گوشی***گلکسی واچ با سیستم عامل تایزن ۴٫۰ عرضه خواهد شد


برای پردازشگر تصویر اسنپدراگون ۷۳۰ مدل Spectra 350 و در مدل اسنپدراگون ۷۱۰ مدل Spectra 250 استفاده شده است. همچنین در نهایت برای یادگیری ماشین یا همان Machine Learning شاهد حضور بخش پردازش های عصبی (NPU) مدل NPU 120 باشیم. بعید نیست که اسنپدراگون ۷۲۰ نیز با NPU 120 مجهز شود.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است اما حالا می دانیم که خانواده اسنپدراگون ۷۰۰ دارای ۳ عضو خواهد بود.

گفته می شود اسنپدراگون ۷۲۰ برای عرضه اولیه مختص سامسونگ خواهد بود و این می تواند یک برتری ویژه هم برای سامسونگ هم برای این چیپست باشد.


از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

لوگوی اسنپ‌دراگون

اسنپ‌دراگون (به انگلیسیSnapdragon) خانواده سیستم روی تراشه مخصوص تلفن هوشمند و تبلت بر پایه معماری کم‌مصرف آرمساخت کوالکام است. از خانواده اسنپ‌دراگون می‌توان به پردازنده‌های اسنپ‌دراگون اس۱، اسنپ‌دراگون اس۲، اسنپ‌دراگون اس۳، اسنپ‌دراگون اس۴، اسنپ‌دراگون ۲۰۰، اسنپ‌دراگون ۴۰۰، اسنپ‌دراگون ۶۰۰، اسنپ‌دراگون ۸۰۰ و اسنپ‌دراگون ۸۰۵ و اسنپ‌دراگون ۸۰۸ و اسنپ دراگون ۸۱۰ اشاره کرد.[۱]

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام