۸ ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید

daily news

۸ ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید

۸ ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید ؛امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و بازرگانی موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده‌است.دبی، شهر آسمان خراش‌ها، ساختمان‌های پر زرق و برق و تفریحات گوناگون است. این شهر شگفت انگیز به دلیل قرار گرفتن در حاشیه خلیج فارس، از سواحل زیبا و فوق العاده‌ای برخوردار است.

اگرچه اقتصاد دبی با صنعت نفت رشد کرد اما بیشتر درآمد دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور دوباره کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و بازرگانی تأمین می‌شود. دبی به تازگی توجه جهانیان را از راه ساخت و سازهای بزرگ و همین‌طور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان‌انگیز به خود جلب کرده‌است.

سواحل دبی محل مناسبی برای تفریحات دریایی، آفتاب گرفتن و ورزش‌های ساحلی محسوب می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم بهترین سواحل دبی را به شما معرفی کنیم تا در صورت سفر به این شهر در انتخاب خود دچار سردرگمی نشوید.


۱ ساحل برج

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

کمی با فاصله از نقطه مرکزی ساحل جمیرا بخش ساحلی وجود دارد که برج العرب را در خود جای داده است و نمای بسیار زیایی از این برج را می‌توان در این بخش از ساحل مشاهده کرد.

این ساحل به دلیل چشم‌انداز زیبایی که هنگام غروب خورشید دارد، بسیار معروف شده است. بنابراین اکثر گردشگران در هنگام غروب خود را به این ساحل می‌رسانند تا این لحظات رویایی را از این ساحل تماشا کنند. در حال حاضر ساحل برج از امکانات رفاهی زیادی ندارد، اما ایده‌های مختلفی برای ساخت امکانات رفاهی در آن مطرح شده است.


۲ ساحل روس

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

ساحل روس یکی از سواحل دبی است که اغلب گردشگران روس و آسیایی شرقی در آن رفت‌ و آمد دارند. به همین دلیل این ساحل به نام ساحل روس شهرت یافته است.

در این ساحل امکانات زیادی برای گردشگران وجود ندارد. اغلب این ساحل را برای انجام فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده‌روی یا دویدن، دوچرخه سواری، والیبال و … انتخاب می‌کنند. این ساحل بخشی از ساحل جمیراست، اما برخی آن را از دیگر سواحل جمیرا مجزا می‌دانند.


۳ ساحل الممزار

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

این ساحل از نظر وسعت بزرگترین ساحل دبی به شمار می‌رود. ساحل الممراز امکانات تفریحی متنوعی دارد. در این ساحل امکان شنا در استخرهای طبیعی نیز در آن فراهم شده است؛ دوش، صندلی، چتر آفتاب‌گیر و اجاق کباب گزینه‌هایی هستند که در اختیار گردشگران قرار داده شده است.

از دیگر امکانات رفاهی موجود در این ساحل می‌توان به وجود فروشگاه‌های خوراکی، غریق نجات، اجاره ویلای خصوصی و وجود ساحل ویژه زنانه اشاره کرد. ساحل الممراز در برخی روزهای خاص، کاملا در اختیار بانوان است. البته قبل از رفتن به ساحل الممزار به خاطر داشته باشید برای ورود به این ساحل باید هزینه ورودی پرداخت کنید.


۴ ساحل جمیرا

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

جمیرا یکی از معروف‌ترین سواحل دبی است. این ساحل با داشتن شن‌های طلایی و محیطی تمیز و زیبا همراه با وجود درختان نخل و فضای سبز وسیع، محبوب‌ترین ساحل دبی محسوب می‌شود.

بنابراین اغلب گردشگران ساحل جمیرا را برای تفریحات آبی خود انتخاب می‌کنند. این ساحل جز سواحل مسکونی دبی نیز محسوب می‌شود. در نمای ساحل جمیرا، برج جمیرا و برج العرب قابل مشاهده هستند. در این ساحل نیز دوش، صندلی، چتر آفتاب‌گیر و مسجد وجود دارد.


از بخش جذاب گردشگری دیدن کنید


۵ ساحل جبل علی

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

جبل‌علی نیز یکی از معروف‌ترین سواحل دبی است. نکته جالب این است که گردشگران اجازه دارند در ساحل جبل‌علی چادر بزنند، بنابراین اکثر افراد ماجراجو سعی می‌کنند حداقل یک شب را در این ساحل کنار دریا و زیر نور ستارگان بگذرانند. وجود شن‌های طلایی و نرم این ساحل سبب شده تا خیلی از مردم به دوچرخه سواری و حتی اتوموبیل‌رانی در این ساحل بپردازند.

درکنار این ساحل یک هتل پنج ستاره به همین نام وجود دارد. بسیاری از امکانات رفاهی و ورزشی برای تفریح در ساحل جبل‌علی در اختیار گردشگران قرار گرفته است.


مطالب مرتبط


۶ ساحل کایت

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

ساحل کایت یکی از متفاوت ترین سواحل دبی است که همه روزه، صدها بادبادک در آن به هوا برده می‌شود و جلوه جذابی به آسمان این ساحل می‌بخشد. کودکان و نوجوانان معمولا علاقه فراوانی به این ساحل پیدا می‌کنند و ساعت‌ها می‌توانند در این مکان تفریحی سرگرم شوند. امکانات رفاهی این ساحل بسیار محدود است تا جایی که هنگام رفتن به این ساحل باید تمام وسایل و خوراکی‌های مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.


۷ ساحل جی بی آر

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید
8 ساحل جذاب دبی

ساحل جی‌بی‌آر امکانات ورزشی فراوانی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. در این ساحل اغلب، مسابقات ورزشی از جمله اتومبیل رانی یا والیبال ساحلی برگزار می‌شود. وجود چند رستوران و امکانات رفاهی عالی موجود در آن بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. محیط این ساحل به گونه‌ای است که اغلب جوان‌ترها از این ساحل دیدن می‌کنند.

همچنین در این ساحل می‌توانید انواع قایق و جت اسکی را کرایه کنید و لحظات لذت‌بخشی را در آب‌های زیبای خلیج فارس داشته باشید. برای رفتن به این ساحل باید به سمت ساحل جمیرا بروید. سپس از هتل گرُونِر هاوس بگذرید و به اولین جاده سمت راست وارد شوید. آن جاده را مستقیم ادامه دهید تا به ساحل برسید.


۸ ساحل قنقوت

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید

اینجا یک ساحل خصوصی است که باید برای وجود به آن حدود ۱۰۰ درهم پرداخت کنید، به همین دلیل اینجا ساحلی بسیار خلوت و آرام است که از هیاهویی سواحل معمولی کاملا به دور است. در این ساحل جذاب همه امکانات از زمین‌های بازی گرفته تا امکانات تهیه غذا و آفتاب گرفتن، همه و همه برای شما فراهم است. شما از طریق اتوبان شیخ زاید به راحتی با استفاده از تابلو‌های راهنما میتوانید به ساحل قنقوت برسید.


ساحل کایت

8 ساحل جذاب دبی که باید برای تفریح حتما ببنید

ساحل کایت یکی از متفاوت ترین سواحل دبی است که همه روزه، صدها بادبادک در آن به هوا برده می‌شود و جلوه جذابی به آسمان این ساحل می‌بخشد. کودکان و نوجوانان معمولا علاقه فراوانی به این ساحل پیدا می‌کنند و ساعت‌ها می‌توانند در این مکان تفریحی سرگرم شوند.

امکانات رفاهی این ساحل بسیار محدود است تا جایی که هنگام رفتن به این ساحل باید تمام وسایل و خوراکی‌های مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.


از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دُبِی (به عربی: دبیّ) (به انگلیسیDubai) یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در پیرامونخلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات نیز می‌باشد.

نخستین اشاره‌های تاریخی در دبی از سال ۱۰۹۵ میلادی ثبت شده‌است و نخستین نشانه‌های شهرسازی در دبی به سال ۱۷۹۹ برمی‌گردد. دبی در سال ۱۸۳۳ به دست شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به‌طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شد. جایگاه جغرافیایی مهم این شهر، باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل شود.

در سال ۱۹۶۶ و با کشف نفت در دبی، دبی و کشور قطر تصمیم به راه‌اندازی یک واحد پولی جدید بنام «مجلس نقد قطر و دبی»، به جای «روپیهٔ خلیج» که پیش از این پول رایج بود گرفتند. کشف نفت منجر شد تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند به‌طوری‌که در مدت بسیار کوتاهی ۳۰۰ درصد به جمعیت آن افزوده شد و آن را به یکی از منابع مهم جهانی نفت تبدیل کرد. دبی جدید از زمانی که بریتانیا آن را در سال ۱۹۷۱ ترک کرد شروع به شکل گرفتن کرد.

در این زمان، دبی به همراه ابوظبی و ۴ شیخ‌نشین دیگر کشور امارات متحده عربی را پایه‌گذاری کردند. یک سال بعد شیخ‌نشین رأس‌الخیمه به کشور امارات پیوست اما قطر و بحرین تصمیم گرفتند که هرکدام یک کشور خودکفا باشند.

در سال ۱۹۷۳ درهم امارات به عنوان واحد پولی رسمی امارات معرفی شد و به این ترتیب دبی و قطر اتحادیهٔ پولی بین خود را منحل کردند. در سال ۱۹۷۹ در یکی از محله‌های دبی با نام جبل علی یک منطقهٔ آزاد تجاری ساخته شد که به شرکت‌های خارجی اجازه واردات و صادرات بدون محدودیت را می‌داد. با شروع جنگ خلیج فارسدر سال ۱۹۹۰ سرمایه‌داران و تاجران پول‌ها و دارایی‌های خود را از این شهر خارج کردند که باعث شد اوضاع اقتصادی این شهر برای مدتی بحرانی بشود اما با دگرگونی فضای سیاسی، دوباره رونق خود را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام