چند خبر کوتاه؛زندان زنان تا دیدار با مرکل

0
30,606 views
daily news

چند خبر کوتاه؛زندان زنان تا دیدار با مرکل

 

پدافند هوایی عربستان

سعودی روز سه شنبه ۵ ژوئن موشک باستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان حوثی به سوی شهر ینبع واقع در غرب یمن را رهگیری و منهدم کردند.

آلمان

گروهی از سیاستمداران در کشور دموکراتیک آلمان به دلیل مصاحبه ریچارد گره‌نل، سفیر آمریکا در این کشور با یک روزنامه دست‌راست، خواهان اخراج وی از آلمان شدند!

نتانیاهو

نتانیاهو در نشست خبری با صدر اعظم آلمان: رژیم ایران باید از تمام مناطق سوریه خارج شود.
ما بدنبال تغیبر رفتار رژیم ایران هستیم و برجام باعث این تغییر نمیشود.

آنگلا مرکل

با محکوم کردن «توئیت علی خامنه ای» در مورد توصیف اسرائیل به عنوان «غده سرطانی»، خواهان حذف آن و نیز افزایش فشار بر ایران برای کاهش نفوذ نظامی‌اش در خاورمیانه شد.

به گزارش آسوشیتدپرس،صدراعظم آلمان این درخواست را روز دوشنبه ۱۴ خرداد در یک نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بیان کرد.

آقای نتانیاهو در نخستین مرحله از سفر چهار روزه‌اش به سه کشور اروپایی به آلمان سفر کرده است.

اشاره خانم مرکل در نشست خبری با نتانیاهو، به توئیت انتشار یافته روز یکشنبه در حساب کاربری منتسب به رهبر ایران بود، که در آستانه «روز قدس» در آخرین جمعه ماه رمضان، بر ادامه سیاست جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل تاکید کرده بود.

علی خامنه‌ای در توئیت خود تکرار کرده بود که «اسرائیل غده سرطانی در غرب آسیا است که باید ریشه‌کن شود»، و به قول او، «مقابله با این غده سرطانی امکان‌پذیر است و سرانجام محقق خواهد شد».

بنیامین نتانیاهو که توجه آنگلا مرکل را به این توئیت جلب کرده بود، گفت در قرن بیست‌ویکم، و هفتاد سال بعد از هولوکاست، «رژیم ایران دوباره می‌خواهد شش میلیون انسان یهودی دیگر را بکشد» و «با دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌خواهد این کشتار را انجام دهد».

همچنین به گزارش رویترز، خانم مرکل در نشست خبری برلین گفت، با نخست‌وزیر اسرائیل موافق است که «تحرکات ایران در خاورمیانه و نفوذ منطقه‌ای ایران یک مسئله نگران‌کننده بویژه برای امنیت اسرائیل است».

صدراعظم آلمان در همین حال تاکید کرد که شیوه‌های کشورش با اسرائیل در مورد «هدف مشترک برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» تفاوت دارد، هر چند که آلمان و اسرائیل، دوست و هم‌پیمان یکدیگر هستند.

نخست‌وزیر اسرائیل اما در این نشست خبری گفت، او و خانم مرکل تفاهم داشتند که «باید به طور عملی با ایران برخورد کرد». وی افزود: «باید در کنار یکدیگر، با ایران که بزرگ‌ترین حامی ترور است مقابله کنیم».

آقای نتانیاهو گفت که اندکی پیش از «توافق بسیار بد هسته‌ای با ایران، از کنگره آمریکا خواستم که تحریم‌های فلج کننده علیه ایران را به تغییر رفتار ایران مشروط کند؛ اما در عمل دیدیم که ایران به یمن و سوریه تجاوز کرد؛ سلاح مرگبار به خاورمیانه منتقل کرد و هر جا که پا گذاشت نابودی به بار آورد، زیرا برجام به ایران پولی را داد که برای هدف‌هایش به آن نیاز داشت».

وی سفر اروپایی‌اش را با گفتن این جمله آغاز کرد که فشار بر ایران را «باید هر چه بیشتر تشدید کرد» اما در عین حال اذعان کرد که دستیابی به سیاست واحدی میان آمریکا و اسرائیل با اروپا در مورد برجام آسان نیست.


بیشتر بخوانید

چند خبر کوتاه؛تردید بانک های خارجی با مبادله با ایران


پی.اس.ای

گروه خودروسازی «پی.اس.ای» (پژو –سیتروئن) اعلام کرد که شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین

از طرفدران فوتبال این کشور خواسته در صورتی که لیونل مسی، ستاره تیم فوتبال آرژانتین در برابر اسرائیل بازی کند، عکس او را به آتش بکشند!

این بازی دوستانه قرار است هفته آینده (شنبه شب) در قالب بازی‌های تدارکاتی تیم ملی آرژانتین و در آستانه بازی‌های جام جهانی روسیه در بیت‌المقدس برگزار شود.

 

زندان زنان

کودکانی که مرد ندیده اند !..روایت یک روزنامه نگار از وضعیت زندان زنان

احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد در واکنش به برجام گفت :همه #تحریم‌ها بخاطر اقدامات #روحانی ازسال ٨٠ تا ٨٢ بوده،ربطی به دولت من ندارد؛چرا گردن من می‌اندازید؟!.

چند خبر کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام