چند خبر کوتاه؛دراویش بدون وکیل تا سخنان جنجالی پمپئو

daily news

چند خبر کوتاه؛دراویش بدون وکیل تا سخنان جنجالی پمپئو

اعزام ۸ تن از درویشان به دادگاه انقلاب بدون دسترسی به وکیل

۸ تن از درویشان گنابادی که در حادثه‌ی تلخ گلستان هفتم بازداشت شده بودند پس از گذشت ۹۷ روز از زمان بازداشت، بدون دسترسی به وکیل صبح امروز به دادگاه اعزام شدند.

به گزارش گلستان هفتم آقایان سجاد امیراحمدی، حسین آرنگ، فرهنگ بوذری، صمد دادرس، هاشم آوازه، غلامرضا خانی، علی ماشالله‌ وفایی‌فرد و آقای زهتاب، هشت درویشی هستند که صبح امروز از تیپ‌های دو و سه زندان تهران بزرگ به  دادگاه‌ انقلاب اعزام شدند.

تمامی این درویشان در مدت بازداشت از ابتدایی‌ترین حقوق یک زندانی محروم بوده و دادگاه‌های آنها بدون مراعات تشریفات قانونی و بهره‌مندی از حق وکیل و برخلاف قانون آئین دادرسی کیفری در حال برگزاری‌ست.

درویشان در لحظه‌ی دستگیری و همچنین در دوره‌ی بازجویی به‌شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند و بدون اینکه به وضعیت پزشکی‌ ایشان رسیدگی شود زندانی و محاکمه می‌شوند.

 

خلاصه‌ای از صحبتهای مایک پمپئو در آخرین مصاحبه تلویزیونی:

▪رهبران جمهوری اسلامی، مردم تان را غارت نکنید.
▪به نظر ترامپ توافقی که دولت قبلی آمریکا با ایران انجام داده بود در خدمت هیچ کدام از آن منافع – یعنی مردم ایران، ثبات خاورمیانه، و منافع مردم آمریکا – نبود.
▪رژیم ایران به سوی کشورهای اسلامی موشک پرتاب می‌کنند. آنها حقوق بشر مردم‌ خود را از آنها سلب می‌کنند.
▪این ۱۲ موردی که من به صورت فهرست بیان کردم همه بسیار صریح و مشخص هستند. ما از رهبری ایران چیز زیادی نمی‌خواهیم. فقط می‌خواهیم که مانند رهبران عادی رفتار کنند. مردم‌تان را غارت نکنید؛ پول مردم‌تان را به خاطر این ماجراجویی‌ها در سوریه، یمن، لبنان، عراق و غیره هدر ندهید.
▪ما از مسئولین جمهوری اسلامی خواسته‌ایم تا گسترش تروریسم در سرتاسر جهان را متوقف کنند؛ در عراق گروه‌های شبه‌نظامی تشکیل ندهند؛ دلارها و شهروندان ایران – شهروندانی که دارند در سوریه کشته می‌شوند – را نفرستند. این، هم برای امنیت خاورمیانه بد است و هم برای ایران.
▪ما می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که ایران مثل یک کشور عادی رفتار ‌کند. این‌جا صحبت از رهبران ایران است و نه مردم ایران. رهبران ایران اختیار امور را به دست گرفته‌اند و این خرابی‌ها را به بار آورده‌اند. اگر ما بتوانیم موجب توقف این اقدامات آنها شویم، مردم ایران موفقیت بزرگی را به دست خواهند آورد. و ما شاهد بازدید آمریکایی‌ها از آن‌جا خواهیم بود.
▪ما نمی‌خواهیم که گروه‌های اپوزیسیون ایرانی در آمریکا و اروپا از تغییر رژیم (براندازی) پشتیبانی کنند. ما می‌خواهیم که آنها به نمایندگی از جانب مردم ایران کار کنند.
▪موضوع تغییر رژیم نیست. موضوع تغییر رفتار کادر رهبری ایران در برآورده کردن خواسته‌های مردم‌شان است.
▪من از فرصت فاش کردن ثروت‌اندوزی رهبران جمهوری اسلامی استقبال می‌کنم تا مردم ایران داوری کنند و بگویند که آیا می‌خواهند این افراد رهبری کشورشان را در دست داشته باشند.
▪مسئولان رژیم ایران تجعمات ساختگی برگزار می‌کنند تا فقط بیایند و شعارهای «مرگ بر آمریکا» یا «مرگ بر اسرائیل» بدهند!باید این کار را متوقف کنند؛ زیرا این برای مردم‌شان خوب نیست.

▪به نظر من اکثر ایرانی‌ها دستاوردهای ما و نعمت‌هایی که ما در آمریکا داریم را می‌بینند و می‌گویند این الگو می‌تواند عملی شود. چون ما قطعاً نوع متفاوتی از دموکراسی، دولت، ارزش‌ها، باورها، و ادیان را خواهیم داشت. همهٔ این‌ها خیلی هم خوب است. اما برخورداری از یک درک مشترک ریشه‌ای از انسانیت و این که به همهٔ انسان‌ها احترام بگذارید، خشونت را به جهان صادر نکنید، و ثروت مردم‌تان را غارت نکنید، این‌ها ارزش‌های ریشه‌ای، متمدنانه، و تاریخی هستند. به نظر من مردم ایران هم در این ایده‌ها با مردم آمریکا اشتراک نظر دارند.

 

سفیر آمریکا در آلمان

بین تجارت با آمریکا یا ایران یکی را انتخاب کنید، نمی‌توانید این دو کار را با هم انجام دهید

سفیر آمریکا در آلمان

ناصر ملک مطیعی

حضور پر شور مردم در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی بازیگر محبوب سینما، اعتراضی خواهد بود به ممنوع‌التصویری این هنرمند مردمی در طول این سالهای…

ناصر ملک مطیعی

 

شرکت روس‌نفت

مدیر عامل شرکت روس‌نفت: خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران می‌تواند عرضه نفت به بازار جهانی را کاهش دهد و قیمت‌ آن را به شکل غیرقابل باوری بالا ببرد.

شرکت روس‌نفت

حزب کمونیست عراق

دفتر حزب کمونیست عراق در مرکز بغداد پایتخت عراق مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت.
این حزب در ائتلاف با هواداران مقتدی صدر بیشترین تعداد کرسی‌های پارلمان عراق را به دست آورده است.

حزب کمونیست عراق

 

سیلوستر استالونه

دیدار سیلوستر استالونه با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور و پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در کاخ سفید.

سیلوستر استالونه

چند خبر کوتاه؛دراویش بدون وکیل تا سخنان جنجالی پمپئو

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام