پیمان روسیه و ایران متزلزل تر از همیشه

  0
  4,367 views
  daily news

  پیمان روسیه و ایران متزلزل تر از همیشه

  این روز ها خبر های از تنش در پیمان های همکاری ایران و روسیه به گوش می خورد که بیش از پیش برای قابل رویت شده.

  پس از حمله های اخیر اسرائیل به مواضع نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن وهمچنین سفر بنیامین نتانیاهو به موسکو و ملاقات با پرزیدنت پوتین دو چندان شد و برخی شروع به تحلیل کردند که اسرائیل توانسته در ائتلاف ایران و روسیه در سوریه رخنه کند.

  در واقع از ابتدای جنگ سوریه و تا به حال موضع ایران همین بود اما دیگران به موضع ایران گوش نمی دادند.

  پیمان روسیه و ایران متزلزل تر از همیشه

  اصل مشکل در این است که در حال حاضر نیروهایی در سوریه حضور دارند که تلاش دارند رئیس جمهور منفور را به زیر بکشند و آزادی را در سوریه بنا کنند.

  اگر روسیه از روابط خود با ایالات متحده بهره ببرد و بتواند نیروهای آمریکایی ومتحدینشان را به هر وسیله ای از سوریه خارج کند بدیهی است که ایران پشت روسیه قرار می گیرد و از متحد خود حمایت می کنند.

  هم ایران و هم روسیه در همه قدم ها با یکدیگر هماهنگ هستند و ایرانی ها پیش از روس ها از اینکه بخشهایی از سرزمین سوریه با مذاکره آزاد شود و در اختیار ارتش سوریه گردد خوشحال می باشند، اما مالکان حقیقی کشور یعنی مردم این را نمی خواهد.

  در پایان باید به این نکته توجه داشت که بخش بزرگی از سرزمین سوریه یعنی بلندی های جولان توسط اسرائیل رسد شده و وقتی بحث خروج نیروهای خارجی از سرزمین سوریه می شود یعنی ارتش اسرائیل هم باید مانند ارتش  ایران و… از سرزمین سوریه خارج شوند.

   

  پیمان روسیه و ایران متزلزل تر از همیشه

   

  نظر شما در مورد همکاری ایران و روسیه و در آخر نرمش روسیه چیست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام