پراید دست دوم کارکرده در بازار چند؟

Bilit Havapima

پراید دست دوم کارکرده در بازار چند؟

شرایط وقتی جالب تر و تاسف بار تر خواهد شد که بدانید تا چند سال قبل، سایپا در واقع تیبا دست دوم را به عنوان خودرویی جایگزین و ارتقا یافته نسبت به پراید با چنین قیمتی به فروش می رساند و حالا پراید موفق شده تا عملا پا جای پای نواده خود بگذارد.
این روزها قیمت پراید صفر کیلومتر در بازار به حدود ۲۳ میلیون تومان نزدیک شده است که رکوردی برای خاندان پراید در طول حدود ۲۵ سال تولید در ایران محسوب می شود.
نگاهی به قیمت و شرایط پراید دست دوم در آشفته بازار خودرو
درواقع اگر نگاهی به تجربه سال ۹۱ داشته باشیم، در خواهیم یافت که پراید به عنوان یک شاخص در بازار خودروهای داخلی نقش بازی می کرد و در آن زمان افزایش قیمت رسمی این خودرو از حدود ۹ به حدود ۱۷ میلیون تومان باعث شد تا قیمت تمامی خودروهای دست دوم ارزان قیمت نیز به یکباره افزایش یابد، اما تا اینجای کار مدیران امر هنوز جواز افزایش قیمت چشمگیر پراید صفر کیلومتر را اعلام نکرده اند و به همین دلیل قیمت نمونه های کارکرده نیز نسبت به قبل چندان تغییر شدیدی را به خود ندیده، روندی که البته ممکن است ظرف هفته های آتی به کلی متحول شود.
اما در بازار دست دوم شرایط هنوز تا این حد بغرنج نشده است و هنوز قیمت دلار نتوانسته خیل عظیم چند صد هزار دستگاهی پراید های موجود در بازار ایران را دچار افزایش قیمتی چشمگیر کند.

بیشتر بخوانید

به هرحال آنچه واضح است اینکه برای خرید یک پراید نسبتا سالم، نیاز است تا رقمی بین یک سوم تا یک دوم قیمت یک پراید صفر کیلومتر را هزینه کنید، در واقع اگرچه این روزها نمونه های از پراید های قدیمی اصطلاحا کره ای و کاربراتوری با رقم های کمتر از ۷ میلیون تومان آگهی می شوند اما اکثر این خودروها دچار مشکلاتی هستند که رفع آن ها معمولا چند صد هزار تا چند میلیون تومان هزینه بیشتر را به شما تحمیل می کند،
از این رو شاید بتوان توصیه کرد که برای انتخاب یک پراید سالم و تعمیر و رسیدگی به آن، نیاز به بودجه ای در حدود ده میلیون تومان خواهید داشت.
در نهایت ذکر این نکته واجب است که با توجه به مواجه شدن با محدودیت های بین المللی احتمالی ظرف ماه های آینده، پراید به لطف درصد داخل سازی بسیار زیاد از شانس بالایی برای حفط ارزش خرید خود در میان مدت برخوردار است؛ چرا که با توجه یه هزینه نگهداری و کارایی، خرید این خودرو ۶۳ الی ۷۳ اسب بخاری شهری بسیار توجیه پذیر به نظر می رسد.

پراید دست دوم کارکرده در بازار چند؟


ستاره
لینک منبع

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “پراید دست دوم کارکرده در بازار چند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bilit Arzan

مارا دنبال کنید

فهرست

Charter Arzan

اخرین کامنت ها

SiteLock