هیچ تیمی در آسیا به پای مردان ایران نمی رسد/ تیم بانوان ایران روز به روز پیشرفت کرده است

daily news

به گزارش تی پلاس

دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا:

هیچ تیمی در آسیا به پای مردان ایران نمی رسد/ تیم بانوان ایران روز به روز پیشرفت کرده است

دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: تیم ملی مردان ایران فراتر از سطح آسیاست و هیچ تیمی در این قاره به پای ایران نممی رسد.

به گزارش فارس، ششمین دوره والیبال بانوان جام کنفدراسیون والیبال آسیا از روز یکشنبه با حضور ۱۰ تیم در ناخون راتچسیما در تایلند آغاز می شود.

 

این دوره از مسابقات مانند دیگر رقابت های قهرمانی آسیا با سیستم جدیدی برگزار می شود به این صورت که تیم های شرکت کننده به ترتیب قدرت و سطحی که دارند در یک گروه قرار می گیرند.

 

شانریت دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا که در جلسه فنی تیم‌های حاضر در جام کنفدراسیون آسیا حضور داشت در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فارس به تایلند درباره سیستم جدید که مسابقات برگزار می شود، گفت: این فرمت در مسابقات قهرمانی آسیاست. چرا که تیم های شرکت کننده در مسابقات زیادی شرکت می کند. این مدل سیستم جدید فقط امسال در آسیا برگزار می شود و کنفدراسیون آسیا قرار است سیستم جدید را بررسی کند. اگر به نتیجه لازم درباره این فرمت جدید نرسیدیم رقابتها را به همان روش قدیمی برگزار خواهیم کرد. همه مسابقات امسال به همین روش برگزار شد. این سیستم خیلی برای تیم های شرکت کننده قابل فهم نیست.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای دارید تا تیم هایی که در آسیا سطح بالایی ندارند بتوانند پیشرفت کنند، اظهار داشت: تیم ها باید در مسابقات بیشتری شرکت کنند در این صورت این فرصت را خواهند داشت تا پیشرفت کنند. خیلی از تیم ها در حال حاضر در بخش بانوان پیشرفت کرده اند که می توان به سریلانکا و پاکستان اشاره کرد.

 

شانریت همچنین درباره تیم ایران، تصریح کرد: تیم ملی مردان ایران فراتر از سطح آسیاست و در جهان خیلی خوب ظاهر شده است. این تیم از ۵ سال گذشته پیشرفت زیادی کرده و هیچ تیمی در آسیا نیست که بتواند به پای ایران برسد. در بخش بانوان هم آنها روز به روز پیشرفت کرده اند. مطمئنم حضور در تورنمنت های مختلف باعث پیشرفت تیم ها می شود. یکی از دلایلی که مهم است و باعث پیشرفت تایلند شده حضور در تورنمنت های مختلف است.

 

 

تی پلاس

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام