مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ

admin دسته‌بندی نشده 2,875 views 0 0
Bilit Havapima
مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ
مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ

مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ

در تاریخ ۸ مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 

مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ

ترامپ گفت برجام نتوانست از امکان افتادن سلاح هسته ای به دست ایران جلوگیری کند و دیگر “کشورهای پولدار خاورمیانه” به جستجوی امکانات برای به دست آوردن سلاح هسته ای پرداختند. رئیس جمهور آمریکا گفت:” این به بروز فاجعه منجر می شد”.

واشنگتن” شدیدترین تحریم ها را علیه ایران اعمال می کند”. رئیس جمهور آمریکا گفت:“امیدوارم بتوانم به توافق خوب و عادلانه با آنها برسم. بهترین توافق برای آنها. اما ما نمی توانیم اجازه داشتن سلاح هسته ای را به انها بدهیم.

ترامپ ضمنا خاطرنشان کرد ایالات متحده باید از امکان رفتن به پایگاه های نظامی ایران برخوردار باشد تا یقین یابد که ایرانیان به فریب دادن اشتغال ندارند. ترامپ افزود:” البته ما یقین داریم که آنها فریب نمی دهند اما در هر حال”.


بیشتر بخوانید

تحریم های جدید ایران از هفته آینده


در ژوئیه سال ۲۰۱۵ میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا باشد.

مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ

 

برجام ؛ دونالد ترامپ ؛ تحریم ؛ توافق هسته ای ؛ شرایط ترامپ

مطالب مشابه...

0 افکار در “مشخصات یک توافق خوب از نظر ترامپ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bilit Arzan

مارا دنبال کنید

فهرست

Charter Arzan

اخرین کامنت ها

SiteLock