قوه قضائیه در مورد برنامه موشکی مذاکره نمی کنیم

  0
  646 views
  daily news

  قوه قضائیه در مورد برنامه موشکی مذاکره نمی کنیم

  آقای لاریجانی امروز دوشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) در تهران گفت که هدف برنامه موشکی ایران دفاعی است و کسی نمی‌تواند از این کشور انتظار داشته باشد که از حق دفاع از خود محروم بماند.

  قوه قضائیه در مورد برنامه موشکی مذاکره نمی کنیم آقای لاریجانی امروز دوشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) در تهران گفت که هدف برنامه موشکی ایران دفاعی است و کسی نمی‌تو

  قوه قضائیه ایران با انتقاد از فشارهای دولت آمریکا بر سپاه پاسداران و برنامه موشکی ایران گفته است که کشورش در مورد توان دفاعی خود با کسی مذاکره نخواهد کرد.

  آقای لاریجانی در پاسخ به انتقاد رئیس جمهور و مقام‌های ارشد آمریکا از گسترش نفوذ منطقه‌ای ایران گفت که “حضور ایران در سوریه و عراق با دعوت رسمی دولت‌های قانونی این کشورها بوده است”.

  او “آمریکا و همپیمانانش” را متهم کرد که ایران را ضعیف می‌خواهند و با یادآوری “حمایت آمریکا از رژیم صدام و قرار دادن ایران تحت شدیدترین ضربات موشکی” در دوران جنگ ایران و عراق گفت که جمهوری اسلامی تمام تلاشش را برای تقویت قدرت دفاعی و توان بازدارندگی خود بکار خواهد بست.

  رئیس قوه قضائیه ایران با انتقاد از عملکرد آمریکا در افغانستان و عراق، ایالات متحده را متهم کرد که داعش را در منطقه ایجاد کرده بود و قصد داشت آن را سال‌ها نگه دارد، اما به گفته او، ایران و متحدانش موفق شده‌اند در مدتی کوتاه این گروه را از بخش عمده قلمروی خود عقب برانند.

  او بار دیگر تصریح کرد: “گره زدن برجام به امور دفاعی جمهوری اسلامی کار غلطی است و ایران زیر بار آن نخواهد رفت”.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ۱۰ روز پیش در یک سخنرانی به شدت به توافق اتمی ایران و قدرت‌های جهانی موسوم به برجام تاخت و اعلام کرد که پایبندی ایران به این توافق را تأیید نخواهد کرد.آقای ترامپ با اشاره به برنامه موشکی ایران و اقدامات سپاه پاسداران در عراق و سوریه گفت که ایران به “روح برجام” پایبند نبوده است.در پی این سخنرانی، دولت آمریکا سپاه پاسدران را مشمول تحریم‌ها و محدودیت‌های تازه قرار داد.

   

  قوه قضائیه در مورد برنامه موشکی مذاکره نمی کنیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام