فیلم اخر هفته همراهان تی پلاس با لینک دانلود مستقیم

  0
  183 views
  daily news

  فیلم اخر هفته همراهان تی پلاس با لینک دانلود مستقیم

  The Lobster

  فیلم اخر هفته همراهان تی پلاس با لینک دانلود مستقیم
  فیلم اخر هفته همراهان تی پلاس با لینک دانلود مستقیم

  «خرچنگ» یکی متفاوت‌ترین فیلم‌هایی است که شدیدا پیشنهاد می‌شود در لیست فیلم‌های خود برای دیدن قرار دهید. این اثر بین‌المللی با مشارکت کشورهای ایرلند، بریتانیا، یونان، فرانسه و هلند ساخته شده یک اثر علمی‌تخیلی/کمدی سیاه/آخرالزمانی است که کالین فرل و ریچل وایس را به عنوان بازیگرهای اصلی دارد. فیلم یورگوس لانتی‌موسِ یونانی نامزد بهترین فیلمنامه در هشتاد و نهمین مراسم اسکار شد و به همین سبب سومین فیلم او، برایش یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود. داستان از این قرار است که در دنیای درحال مرگ فیلم، مجردها ۴۵ روز وقت دارند تا کسی را پیدا کنند که با او رابطه‌ی عاطفی داشته باشند وگرنه تبدیل به حیوان می‌شوند. کالین فرل نقش مردی را بازی می‌کند که به تازگی مجرد شده و سعی دارد با کاراکتر ریچل وایز، رابطه‌ای تشکیل دهد تا بتواند انسان بماند. فیلم The Lobster برای شرکت در بخش نخل طلای فستیوال کن ۲۰۱۵ انتخاب شد و در نهایت جایزه‌ی هیئت داوران را از آن خود کرد.

  فیلم خرچنگ در سایت متاکریتیک امتیاز ۸۲ را از ۴۴ نقد ثبت کرده و از آن به عنوان یک اثر چشم‌نواز، پرقدرت در داستان‌سرایی و منحصر به فرد یاد شده که چشمان هر کسی را به روشی جدید از قصه‌گویی باز می‌کند. رضا حاج‌محمدی پیش از این در زومجی فیلم را نقد کرده که به خوبی می‌تواند فضای آن را برای بیننده‌ها روشن‌تر کند:

  یکی از اولین ویژگی‌های فیلم، این است که موفق شده از طریق بافت بصری سرد و بی‌رنگ و رویش و دیالوگ‌های خشک و بازی بی‌احساس کاراکترها، نشان دهد واقعا دنیا در چنین شرایطی به چه جای کسل‌آور و ترسناکی تبدیل می‌شود. اما لازم نیست از خوشحالی یک نفس راحت بکشید و خدا را شکر کنید که این فقط یک داستان علمی‌-تخیلی با تمرکز بر روی کلمه‌ی «تخیلی» است. فیلم بازتاب‌دهنده‌ی قوانین و سیستم زندگی زمان حال است و اگر ما دنیای اطراف‌مان را مثل دنیای «خرچنگ» عجیب و مضحک پیدا نمی‌کنیم، فقط به خاطر این است که مثل شخصیت‌های فیلم، به زندگی در چارچوب قوانین این دنیا عادت کرده‌ایم و فقط یک بیگانه است که می‌تواند آنها را تشخیص دهد و به‌مان بخندد. درست مثل ما که نقش بیننده‌ی بیگانه‌‌ای در دنیای «خرچنگ» را داریم.

  دانلود از سایت پارسی دانلود با لینک مستقیم www.par30download.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام