فولکس‌واگن جا ماند؟

  daily news

  نیسان و هوندا به شدت نگران اتفاق Brexit(خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) قرار گرفته‌اند، چراکه این دو خودروساز ژاپنی، مراکز تولید متعددی در این کشور دارند. با این حال کارخانه ساندرلند نیسان اعلام کرد که تولید کراس‌اوور نیسان قشقایی در این کارخانه از مرز ۳ میلیون دستگاه عبور کرده است.به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، موفقیت نیسان قشقایی برای کم‌تر کسی عجیب به نظر می‌رسد، چراکه این خودرو اولین کراس‌اوور واقعی نیسان است که ترکیبی از ویژگی‌های یک SUV و سواری را در خود دارد. فروش این خودرو در نقاط مختلف دنیا روز به روز افزایش یافت و به یک خودروی سودآور برای نیسان تبدیل شد و در حال حاضر این تنها کراس‌اووری است که جزو پنج خودروی پرفروش در اروپا محسوب می‌شود. 


  نیسان از مدل پنج نفره نسل اول قشقایی، تعداد یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۱۴ دستگاه فروخت و از مدل هفت نفره نسل اول این خودرو، تعداد ۲۷۰ هزار و ۱۸ دستگاه فروخت. نسل فعلی این خودرو نیز تا به امروز یک میلیون و ۲۵۰ هزار و ۱۷۵ دستگاه در سراسر دنیا فروخته است.این کراس‌اوور نقش اساسی در فروش نیسان در دنیا و اروپا ایفا می‌کند، چراکه سال گذشته نیسان موفق به ثبت یک رکورد شد و این خودروساز ژاپنی تعداد ۷۶۲ هزار و ۵۷۴ دستگاه در اروپا فروخت که حدود ۳٫۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ رشد داشته است. کارخانه ساندرلند نیسان در سال گذشته، ۳۴۶ هزار و ۸۵۶ عدد نیسان قشقایی تولید کرد که تعداد ۲۶۵ هزار و ۵۲۰ دستگاه آن در اروپا فروخته شد. این خودرو در برخی از کشورهای دنیا، با نام نیسان روگ نیز به فروش می‌رسد.
  با اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی، این سه خودروساز در مجموع فروش ۱۰٫۶ میلیون دستگاهی در سراسر دنیا دارند، اما فروش کلی کارخانه فولکس‌واگن با احتساب کامیون‌ها بیش‌تر از رنو-نیسان-میتسوبیشی است که این مقایسه منصفانه نیست. نیسان موفق شده پس از ۱۰ سال تولید نیسان قشقایی، بیش از سه میلیون دستگاه از این خودرو را به تولید برساند. در سال ۲۰۱۶ نیسان اعلام کرد که سومین نسل نیسان قشقایی حتی در صورت خروج انگلستان از اتحادیه اروپا نیز در کارخانه ساندرلند تولید خواهد شد.

  منبع: تی پلاس
  برای دیدن اخبار خودرو کلیک کنید: تی پلاس

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام