غیبت طولانی ولیعهد عربستان به چه معنا است

  0
  3,058 views
  daily news

  غیبت طولانی ولیعهد عربستان به چه معنا است

  شاید شما هم چندی قبل خبری از درگیری شدید در ریاض شنیده بودید این درگیری در اطراف کاخ سلطنتی آل‌سعود اتفاق افتاد که در فیلم های منتشر شده نشان داد تبادل آتش سنگین بوده است .

  حالا با گذشت ۳۰ روز از ان ماجرا  محمد بن‌سلمان، ولیعهد پادشاه عربستان مشکوک به نظر می‌رسد و از بروز حادثه‌ای حکایت می‌کند که تلاش می‌شود از میدان دید دیگران پنهان بماند.

  غیبت طولانی ولیعهد عربستان به چه معنا است

  برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا غیبت او طولانی شده است؟ در واکنش به این سوال‌ها، سه روز پیش رئیس دفتر بن سلمان در توییتر عکس از ولی‌عهد سعودی منتشر کرد که با لباس غیررسمی در کنار حمد بن عیسی شاه بحرین، عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر و محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی ایستاده است اما زمان و مکان آن مشخص نیست.

  محمد بن‌سلمان به حضور مداوم در رسانه‌ها و مصاحبه‌های پی در پی با شبکه‌های خبری شهرت داشت به گونه‌ای که تقریبا هیچ روزی نبود که تصویر و یا اظهار نظری از وی در رسانه‌ها نباشد. با این حال غیبت کامل ۲۷ روزه بن‌سلمان در رسانه‌ها و بی‌خبری مطلق از حضور او در بازدید از فلان مرکز یا افتتاح فلان ساختمان و… که تقریبا همه روزه مواردی از آن دیده و مخابره می‌شد را نمی‌توان تصادفی و عادی تلقی کرد!

  برخی این اقدام رییس دفتر بن سلمان را واکنشی دانستند به سوالهای اخیر درباره سرنوشت بن سلمان. به دنبال طرح این سوال که چرا غیبت ولی‌عهد سعودی در انظار عمومی طولانی شده، در حالی که خبرگزاری اتیوپی مدعی دیدار با بن سلمان شده است اما خبرگزاری عربستان خبری در این خصوص منتشر نکرده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام