غول جدید بی ام و x6 مدل ۲۰۱۸ (BMW x6)

daily news

غول جدید بی ام و x6 مدل ۲۰۱۸ (BMW x6)

به طور کل از زمان ورود نخستین نمونه از خودروی بی ام و x6 به بازارهای جهانی چیزی حدود یک دهه می‌گذرد و در طول این مدت شاهد ملاقات با دو نسل مختلف از این خودرو بوده‌ایم. در عمل مدل ۲۰۱۸ این خودرو محصولی از نسل دوم BMW x6 محسوب می‌شود و کم و بیش از مشخصات مدل‌های موجود در این نسل بهره می‌برد.

 در واقع می‌توان گفت که مدل ۲۰۱۸ این خودرو نسبت به نسخه‌ی پیش از خود تغییرات اندکی را تجربه کرده و دگرگونی‌های چندان بنیادینی را به خود ندیده است.

نمای کنار بی ام و x6


نسخه‌های مختلف موجود از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 به دلیل بهره‌مندی از موتورهایی با گنجایش بیش از ۳ لیتر امکان حضور در بازار خودروی ایران را نخواهند داشت. چرا که قانون مربوط به واردات خودرو‌های خارجی اجازه‌ی ورود خودرو‌هایی که موتور آن‌ها از گنجایش بیش از ۲.۵ لیتر برخوردار است را به واردکنندگان خودرو نمی‌دهد. با این حال بررسی مدل‌های مختلف موجود از این خودروی پرتوان و پر قابلیت خالی از لطف نیست.

هر چند که در این متن به مدل xDrive50i خودروی بی ام و x6 نیز اشاره خواهیم کرد. محصولی که علاقه‌مندان به خودروهای بی ام و قادر به یافتن آن در بازار خودروی ایران هستند.

 

نمای جلو بی ام و x6

مشخصات فنی مدل‌های مختلف خودروی بی ام و x6 2018

خودروی بی ام و x6 به لحاظ بهره‌مندی از مشخصات فنی و موتوری بر دو نسخه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری و ۸ سیلندر خورجینی ۴.۴ لیتری مبتنی است. در این میان نسخه‌ی ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری این خودرو، خود به دو مدل توربوی استاندارد و توربوی مدل M. تقسیم می‌شود. البته نسخه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری این خودرو نیز خود به موتور توربو مجهز است.

به طور کل تمام نسخه‌های موجود از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 از وجود موتورهای مبتنی بر خصلت توربو برخوردارند و توان مضاعفی را نسبت به محصولات مشابه پیش از خود به نمایش می‌گذارند.

۱٫ مشخصات فنی مدل xDrive50i خودروی بی ام و x6

مدل xDrive50i خودروی BMW x6 به دلیل قدیمی‌تر بودن نسبت به مدل ۲۰۱۸ این خودرو توانسته است پیش از تدوین قانون مربوط به ورود خودروهای پر حجم، وارد بازار ایران شود. این خودرو نیز از مشخصات پر و پیمانی در بخش فنی بهره می‌برد و به یک موتور ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپ با گنجایش ۴۳۹۵ سی‌سی مجهز است. موتوری که توان خود را از طریق یک جعبه دنده خودکار ۸ دنده استپ‌ترونیک به چرخ‌های خودرو منتقل می‌کند.

حداکثر توان خروجی این موتور قدرتمند حول و حوش رقم ۴۰۸ اسب بخار (با احتساب ۶۴۰۰ دور در دقیقه) و حداکثر گشتاوری برابر با ۵۹۹ نیوتن‌متر را با احتساب ۴۵۰۰ دور در دقیقه به نمایش می‌گذارد.
مشخصات فنی یاد شده موجب می‌شود که شتاب صفر تا صد این خودرو به رقم ۵.۴ ثانیه برسد و امکان دست‌یابی به حداکثر سرعتی در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان قرار دهد. اگرچه بهره‌مند نبودن این موتور از خصلت توربو شارژ موجب شده است تا میزان شتاب آن اندکی نسبت به نسخه‌های ۸ سیلندر خودروی بی ام و x6 ضعیف‌تر باشد، اما در مجموع مدل xDrive50i نیز بسیار قدرتمند و چالاک جلوه کرده و عملکرد کاملا مناسبی را از خود به نمایش می‌گذارد.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که میزان مصرف سوخت توسط این خودرو اندکی از نسخه‌های ۸ سیلندر توربوی استاندارد در مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 بهتر است. به گونه‌ای که میزان مصرف سوخت توسط این محصول در حالت چرخه ترکیبی روی رقم ۱۲.۵ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت قرار دارد.

مشخصات فنی مدلهای مختلف خودروی بی ام و x6
نام مدل xDrive50i sDrive 35i مدل ۲۰۱۸ xDrive 50i مدل ۲۰۱۸ M مدل ۲۰۱
گنجایش موتور ۴۳۹۵ سی سی ۲.۹۷۹ سی سی ۴.۳۹۵ سی سی ۴.۳۹۵ سی سی
تعداد سیلندر ۸ عدد ۶ عدد خطی ۸ عدد خورجینی توربو ۸ عدد خورجینی توربو
تعداد سوپاپ ۳۲ عدد ۲۴ عدد ۳۲ عدد ۳۲ عدد
حداکثر توان موتور ۴۰۸ اسب بخار ۳۰۰ اسب بخار ۴۴۵ اسب بخار ۵۶۷ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۵۹۹ نیوتن متر ۴۰۷ نیوتن متر ۶۵۰ نیوتن متر ۷۵۰ نیوتن متر
نوع جعبه دنده ۸ دنده خودکار ۸ دنده خودکار ۸ دنده خودکار ۸ دنده خودکار
نوع سیستم انتقال قدرت مبتنی بر چهار چرخ مبتنی بر چرخ‌های عقب مبتنی بر چهار چرخ مبتنی بر چهار چرخ
شتاب صفر تا صد ۵٫۴ ثانیه ۶ ثانیه ۴.۶ ثانیه ۳.۸ ثانیه
حداکثر سرعت قابل دست یابی ۲۵۰  کیلومتر در ساعت ۲۰۴ کیلومتر در ساعت ۲۵۰  کیلومتر در ساعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت اسمی (قابلیت دستیابی به سرعت‌های بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت)
گنجایش مخزن سوخت ۸۵ لیتر ۸۵ لیتر ۸۵ لیتر ۸۵ لیتر
میزان مصرف سوخت شهری ۱۷٫۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۵.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۶.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
میزان مصرف سوخت غیر شهری ۹٫۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۹.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۲.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
میزان مصرف سوخت ترکیبی ۱۲٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۳.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۱۴.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
میزان تولید دی اکسید کربن ۲۹۲ گرم در هر کیلومتر ۲۰۰ گرم در هر کیلومتر ۲۲۵ گرم در هر کیلومتر ۲۵۸ گرم در هر کیلومتر
طول خودرو ۴۸۷۷ میلی متر ۴۹۲۰ میلی متر ۴۹۲۰ میلی متر ۴۹۲۰ میلی متر
عرض خودرو ۱۹۸۴ میلی متر ۱۹۸۹ میلی متر ۱۹۸۹ میلی متر ۱۹۸۹ میلی متر
ارتفاع خودرو ۱۶۸۹ میلی متر ۱۶۹۰ میلی متر ۱۶۹۰ میلی متر ۱۶۹۰ میلی متر
فاصله دو محور خودرو ۱۶۸۹ میلی متر ۲۹۳۴ میلی متر ۲۹۳۴ میلی متر ۲۹۳۴ میلی متر

بی ام و x6 مدل 2018

۲ مشخصات نسخه‌ی ۶ سیلندر و ۳ لیتری خودروی BMW x6

گفتنی است که مدل پایه‌ی این خودرو از وجود موتور ۶ سیلندر خطی توربو با بهره‌مندی از گنجایش ۳ لیتر برخوردار است. موتوری مبتنی بر ۲۴ سوپاپ DOHC که قادر است حداکثر توانی معادل ۳۰۰ اسب بخار را با احتساب ۶۰۰۰ دور در دقیقه به نمایش بگذارد و از حداکثر گشتاوری معادل ۴۰۷ نیوتن‌متر با احتساب ۱۳۰۰ دور در دقیقه برخوردار گردد. در مدل پایه و مبتنی بر موتور ۶ سیلندر خودروی بی ام و x۶ شاهد استفاده از جعبه دنده‌ی اتوماتیک ۸ سرعته هستیم که از قابلیت تعویض به صورت دستی برخوردار است. همچنین در مدل پایه این محصول علاوه بر نسخه‌ی مبتنی بر سیستم انتقال قدرت در قالب چرخ محرک عقب، نسخه‌ی مبتنی بر چهار چرخ محرک نیز مشاهده می‌شود.

نمای سه رخ بی ام و x6

با بهره مندی از مشخصات فنی یاد شده نسخه‌ی ۶ سیلندر و ۳ لیتری خودروی BMW x6 امکان رسیدن به حداکثر سرعتی معادل ۲۰۴ کیلومتر در ساعت را مهیا ‌می‌کند و شتاب صفر تا صدی معادل ۶ ثانیه را در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد. به این ترتیب شاهد این نکته هستیم که این خودروی تنومند با وجود پیکر سنگین و بزرگ جثه‌ی خود قادر است یک خودروی نسبتا چالاک لقب گیرد. افزون بر آن در این مدل از بی ام و x6 شاهد مصرف سوخت کمتری نسبت به سایر نسخه‌های این محصول هستیم. بگونه‌ای که میزان مصرف سوخت توسط این خودرو در حالت چرخه ترکیبی روی رقم ۱۱.۲ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت قرار دارد. بد نیست به این نکته نیز اشاره گردد که این نسخه‌ی از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x۶ به طور عمده تیپ sDrive 35i این محصول را شامل می‌شود.

نمای عقب بی ام و x6

۳ مشخصات فنی نسخه‌های ۸ سیلندر از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6  

موتور ۸ سیلندر و ۴.۴ لیتری استاندارد خودروی بی ام و x۶ به طور عمده در تیپ xDrive 50i این خودرو مشاهده می‌شود. این موتور از وجود قابلیت توربوشارژ جفت بهره می‌برد و به ۳۲ سوپاپ مجهز است. موتور مذکور قادر است حداکثر نیرویی معادل ۴۴۵ اسب بخار با احتساب ۵۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاوری برابر با ۶۵۰ نیوتن‌متر با احتساب ۲۰۰۰ دور در دقیقه ایجاد نماید.

ضمن آن که مدل‌های مبتنی بر موتور ۸ سیلندر توربوی استاندارد خودروی BMW x6 به طور عمده مبتنی بر هر چهار چرخ محرک طراحی شده‌اند و همانند مدل‌های مبتنی بر موتور ۶ سیلندر این خودرو از وجود جعبه دنده‌ی ۸ سرعته‌ی اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی بهره می‌برند.

مسلما بهره‌مندی از مشخصات فنی یاد شده موجب می‌شود که میزان سرعت و شتاب نسخه‌ی ۸ سیلندر استاندارد این خودرو بیشتر از موارد مشابه در مدل ۶ سیلندر آن باشد. امری که در حداکثر سرعت قابل دستیابی توسط این خودرو یعنی رقم ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و همچنین شتاب صفر تا صد ۴.۶ ثانیه‌ای آن به خوبی نمود یافته است.

نمای داخل بی ام و x6

با این حال نسخه‌ی ۸ سیلندر استاندارد مدل ۲۰۱۸ BMW x6 از نظر میزان مصرف سوخت عملکرد درخشان‌تری نسبت به مدل ۶ سیلندر این خودرو ندارد. به گونه‌ای که در عمل شاهد مصرف ۱۳.۸ لیتری سوخت به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت در حالت چرخه ترکیبی هستیم.
مسلما قدرتمندترین نسخه‌ی ۸ سیلندر این خودرو مدل توربوی M. یا ام پاور است که در قالب تیپ M. تعریف شده است. محصولی که قادر است حداکثر توانی معادل ۵۶۷ اسب بخار با احتساب ۶۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاوری برابر با ۷۵۰ نیوتن‌متر با احتساب ۲۲۰۰ دور در دقیقه را به نمایش بگذارد.
همچون نسخه‌ی استاندارد، مدل‌های ۲۰۱۸ مبتنی بر نسخه‌ی ۸ سیلندر توربوی M. نیز به طور عمده مبتنی بر سیستم انتقال قدرت هر چهار چرخ محرک طراحی شده‌اند و از وجود جعبه دنده‌ی اتوماتیک ۸ سرعته بهره می‌برند.

نسخه 2018 بی ام و x6

در این میان شتاب صفر تا صد نسخه‌ی ۸ سیلندر توربوی M از سایر مدل‌های موجود از این خودرو بیشتر است و رقم ۳.۸ ثانیه را به نمایش می‌گذارد. رقم درخشانی که با قرار گرفتن در کنار حداکثر سرعت قابل دستیابی ۲۵۰ کیلومتر در ساعتی این خودرو، از آن محصولی باب دل عاشقان سرعت و هیجان ساخته است.
در واقع می‌توان ادعا کرد که تمامی نسخه‌های موجود از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x۶ با وجود بهره‌مندی از وزن بالاتر از دو هزار کیلوگرم خود، محصولات بسیار پر سرعت و پرشتابی به شمار می‌روند و توانایی بالایی را در امر تسخیر جاده‌ها از خود به نمایش می‌گذارند.

نمای کابین بی ام و x6

قابلیت‌ها و امکانات مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6

به طور کل حتی در نمونه‌های پایه و ارزان قیمت‌تر موجود از مدل ۲۰۱۸ خودروی BMW x6 نیز شاهد وجود قابلیت‌ها و امکانات نسبتا کامل و قابل اعتنایی هستیم. به عنوان مثال در بحث حفظ ثبات و ایمنی خودرو، قابلیت‌هایی نظیر سیستم ترمز ضد قفل دیسکی برای هر چهار چرخ، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کنترل کشش و سیستم نمایش فشار باد لاستیک‌ها به چشم می‌خورد. در کنار موارد یاد شده می‌توان به وجود دوربین کمکی برای دنده عقب و سنسورهای کمکی پارک در دو بخش عقب و جلوی این خودرو نیز به عنوان امکانات مکمل در بحث ثبات نام برد. علاوه بر آن این خودرو از وجود ۶ کیسه هوای ایمنی بهره می‌برد که در مجموع ۲ کیسه هوای ایمنی اصلی در بخش جلو، ۲ کیسه هوای جانبی در بخش جلو و ۲ کیسه هوای پرده‌ای را شامل می‌شود.

از دیگر قابلیت‌ها و امکانات موجود در نسخه پایه مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صفحه نمایش بزرگ ۱۰.۲ اینچی رنگی و لمسی
 • مجهز به نسخه ششم سیستم سرگرمی اختصاصی ب ام و با نام iDrive
 • سیستم صوتی حرفه‌ای مجهز به ۱۰ بلندگوی جداگانه
 • قابلیت اتصال به تلفن‌های همراه از طریق فناوری بی‌سیم بلوتوث
 • امکان پخش فایل‌های چند رسانه‌ای توسط گوشی‌ یا سایر ابزارهای هوشمند از طریق قابلیت بلوتوث
 • پشتیبانی از رادیوهای اچ دی
 • مجهز بودن سیستم صوتی خودرو به ورودی AUX و خروجی USB
 • برخورداری از سیستم نمایش اطلاعات خودرو در بخش جلویی راننده یا همان هدآپ دیپلی
 • سیستم ناوبری ماهواره‌ای
 • وجود خروجی‌های اگزوز ذوزنقه‌ای شکل
 • رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی
 • لاستیک‌های اسپرت با اندازه‌ی ۲۵۵/۵۵/۱۹
 • برخورداری از چراغ‌های جلوی اتوماتیک تطبیقی که به لامپ‌های زنون مجهز هستند
 • وجود چراغ‌های عقب و چراغ‌های مه شکن مجهز به لامپ‌های ال ای دی
 • سان‌روف الکتریکی
 • برف پاک‌کن‌های اتوماتیک حساس به بارش باران
 • مجهز بودن در صندوق عقب خودرو به خواص الکتریکی
 • وجود آینه‌های جانبی الکتریکی با قابلیت تنظیم شدت نور به صورت خودکار
 • برخورداری از صفحه پشت آمپر دیجیتالی تخت و رنگی
 • بهره‌مندی از غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی و مجهز به اهرم‌های تعویض دنده یا شیفتر
 • برخورداری از تنظیمات مربوط به وضعیت رانندگی در مدل‌های مختلف
 • بهره‌مندی از صندلی‌های جلوی مجهز به گرمکن با قابلیت تنظیم در ۱۰ جهت گوناگون به صورت الکتریکی
 • برخورداری از سیستم ذخیره‌ی تنظیمات مخصوص به صندلی راننده، غربیلک فرمان و آینه‌های جانبی
 • وجود پوشش چرم برای صندلی‌ها
 • مجهز به سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه
 • برخورداری از خروجی‌های مجزا در سیستم تهویه مطبوع برای صندلی‌های ردیف دوم
 • وجود تزیینات چوبی در داخل کابین

خصوصیات بی ام و x6

البته سایر نسخه‌ها و تیپ‌های موجود از این خودرو، به تجهیزات و امکانات اضافه‌ای مجهز هستند. به عنوان مثال در نسخه‌ی xDrive 50i این خودرو علاوه بر موارد بالا می‌توان وجود ویژگی‌های دیگری نظیر سیستم کیلس استارتر، سیستم تهویه مطبوع چهارگانه اتوماتیک و سیستم صوتی هارمان کاردون را نیز مشاهده کرد. سیستم صوتی حرفه‌ای و مجهزی که از صدای فراگیر برخوردار بوده و به ۱۶ بلندگوی جداگانه مجهز است. علاوه بر آن در نسخه‌ی xDrive 50i این خودرو (مدل ۲۰۱۸) شاهد به کارگیری سنسورهای شناسایی پا هستیم که امکان گشودن در صندوق عقب بدون استفاده از دست را برای سرنشینان فراهم می‌کند. ضمن آن که صندلی‌های جلوی این مدل خاص از خودروی بی ام و x6 نیز از قابلیت تنظیم در ۲۰ جهت مختلف به صورت الکتریکی بهره می‌برد.

در کنار قابلیت‌ها و امکانات مختلفی که به آنها اشاره شد، اکثر نسخه‌های موجود از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 امکان بهره‌مندی از قابلیت‌های اضافه‌ای را نیز دارا خواهند بود. امکانات و قابلیت‌هایی که می‌توانید آنها را در قالب لیست زیر و به شکل فهرست‌وار مشاهده نمایید.

 • برخورداری از قابلیت شارژ بی‌سیم تلفن‌های موبایل و سایر ابزارهای هوشمند
 • امکان به اشتراک گذاشتن اینترنت در داخل کابین از طریق قابلیت وای‌فای
 • وجود سیستم صوتی مدل بنگ اند اولافسون با بهره‌مندی از صدای سه بعدی فراگیر
 • مجهز به رینگ‌های ۲۰ اینچی و ۲۱ اینچی اسپورت آلیاژی
 • برخورداری چراغ‌های جلو از لامپ‌ ال ای دی
 • بهره‌مندی از کیت بدنه اسپورت
 • برخورداری از کمک فنرهای بادی در بخش عقب خودرو
 • مجهز به سیستم تعلیق هوشمند تطبیقی اسپورت
 • بهره‌مندی از سیستم پارک خودکار
 • قابلیت باز و بسته شدن درهای خودرو به صورت الکتریکی
 • وجود پوشش چرم برای داشبورد
 • برخورداری صندلی‌های جلوی خودرو از سیستم تهویه
 • بهره‌مندی غربیلک فرمان خودرو از ویژگی‌های اسپورت و سیستم گرم‌کن
 • بهره‌مندی کنترلرهای داخل کابین خودرو از پوشش سرامیکی
 • وجود سیستم گرم‌کن برای صندلی‌های ردیف دوم
 • بهره‌مندی از سیستم سرگرمی با صفحات نمایش بزرگ‌تر
 • وجود میزکار برای صندلی‌های ردیف دوم

صندوق عقب بی ام و x6

مشخصات ظاهری مدل ۲۰۱۸ خودروی خودروی بی ام و x6

همان گونه که در بخش‌های ابتدایی این متن نیز به آن اشاره شد، مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 تغییرات چندانی را نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر پیش از خود بازتاب نمی‌دهد.

علاوه بر وجود رینگ‌های ۲۱ اینچی آلیاژی که به صورت سفارشی روی برخی نمونه‌های موجود از مدل ۲۰۱۸ این خودرو قابل نصب هستند، مواردی نظیر تغییر شکل خروجی اگزوز و وجود دوربین کمکی مربوط به دنده عقب نیز از دیگر تغییرات اعمال شده در مدل جدید نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر این خودرو محسوب می‌شود. سوای موارد اشاره شده باید اعتراف کرد که تغییرات موجود در مدل ۲۰۱۸ این خودرو نسبت به مدل پیش از خود چندان بنیادین جلوه نمی‌کند.

بی ام و x6 از کنار

در نمای جلوی مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 شاهد وجود یک سپر بزرگ، عضلانی و برجسته هستیم که با پیچ و خم‌های متعدد خود خصلتی قدرتمند به چهره‌ی این خودرو افزوده است. کمی بالاتر جلو پنجره‌ی دو تکه‌ی این خودرو مشاهده می‌شود که کاملا آشنا جلوه می‌کند و به نوعی نشان ویژه‌ی محصولات بی ام و به شمار می‌رود. در دو سمت جلو پنجره نیز چراغ‌های جلوی این خودرو جا خوش کرده‌اند که در عین مصمم و قاطع بودن نوعی حالت آرامش توام با غرور را بازتاب می‌دهند.

جالب این جا است که شکل ظاهری مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 در نمای کنار، برخلاف نمای جلوی آن، از حالت و خصلت‌های آشنای خودروهای کراس‌اور بزرگ جثه فاصله گرفته و بیش از هر چیز به محصولات کوپه شباهت یافته است. اگرچه در این نما شاهد ملاقات با جزییات خارق‌العاده‌ای نیستیم، اما همه چیز درست سر جای خود قرار گرفته است و خطوط حجم دهنده نیز وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند.

کابین بی ام و x6 مدل 2018

در نمای عقب بار دیگر شاهد ملاقات با یک خودروی کراس‌اور بزرگ جثه هستیم که البته در بخش‌های بالا اندکی خصلت‌های محصولات کوپه را نیز بازتاب می‌دهد. در این نما هم ضخامت قابل توجه سپر به چشم می‌آید و حالت چراغ‌ها نیز به خوبی طراحی شده است. با این حال شاید بتوان ادعا کرد که نمای عقب مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 ساده‌ترین نمای خارجی این خودرو به شمار می‌رود. در مجموع می‌توان ادعا کرد که مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 از ظاهر نسبتا ساده‌ای برخوردار است که بیش از هر چیز خصیصه‌ی اصلی این محصول یعنی قدرت را بازتاب می‌دهد.

با این حال می‌توان گفت که نمای داخل مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 جذابیت بیشتری نسبت به نمای خارج از آن دارد و از شمایلی مدرن و چشم‌نواز برخوردار است. استفاده از خطوط منحنی در طراحی داشبورد این خودرو به خوبی انجام گرفته است و نوع طراحی فضای درون کابین آن هم در کل محصولی لوکس و باکلاس را به تصویر می‌کشد. موضوعی که هم در نوع طراحی و رنگ‌بندی صندلی‌ها و هم در نحوه‌ی شکل‌دهی به کنسول اصلی و داشبورد این خودرو به خوبی قابل مشاهده است.

به طور کل اگر قصد دارید فردی را با مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 تحت تاثیر قرار دهید ابتدا سعی کنید نمای داخل این خودرو را به او نشان دهید.

زیر و بم بی ام و x6

قیمت مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6

همان گونه که پیش‌تر هم به آن اشاره شد از میان نمونه‌های مختلف خودروی بی ام و x6 تنها مدل قدیمی‌تر از تیپ xDrive50i این خودرو در ایران یافت می‌شود. آن هم نه به شکل دست اول که به طور عمده در قالب مدل‌های دست دوم و کار کرده. نسخه‌ی دست دوم این نمونه از خودروی بی ام و x6 در حال حاضر و در لحظه‌ی نگارش این متن از متوسط قیمتی مابین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان در بازار ایران برخوردار است. ناگفته پیدا است که با چنین قیمتی کمتر کسی شانس نشستن بر پشت فرمان این خودرو را در کشورمان خواهد داشت.

همان گونه که ذکر آن رفت، مدل‌های ۲۰۱۸ این خودرو با شرایط فعلی راهی به بازار ایران نخواهند یافت. این نسخه‌ها در بازارهای جهانی از قیمتی مابین ۶۴ هزار دلار (برای نسخه‌ی پایه) تا ۱۰۸ هزار دلار (برای نسخه‌ی قدرتمند M) برخوردار هستند. جالب این جا است که اگر نرخ دلار را ده هزار تومان فرض کنیم، قیمت نسخه‌ی M از مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 در ایران رقمی معادل یک میلیارد و هشتاد میلیون تومان خواهد بود. حال آن که همان گونه که در سطور قبل به آن اشاره شد، در حال حاضر نسخه‌های دست دوم تیپ xDrive50i از مدل قدیمی‌تر این خودرو (که از لحاظ توان و امکانات کاملا پایین‌تر از مدل M 2018 هستند) با قیمتی در حدود یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان معامله می‌شوند.

در پایان توجه شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از معرفی نسخه‌ی M مدل ۲۰۱۸ خودروی بی ام و x6 جلب می‌کنیم.


ستاره
لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام