عجیب ترین آسمان خراش های دنیا قسمت اول

  0
  4,347 views
  daily news

  عجیب ترین آسمان خراش های دنیا

  ۳۰ برج زشت در دنیا ،طراحی هر چیزی، چه رسد به یک ساختمان بزرگ، کار ساده‌ای نیست. این گونه ساخت و ساز ها به تصمیم‌گیری واقع‌بینانه همراه با خلاقیت جسورانه نیاز دارد. همانند هر نوع هنر، طراح در نهایت تلاش می‌کند چیزی قابل‌توجه و اصیل بسازد. گاهی اوقات این تلاش به شکل یک ساختار پایا انجام می‌شود – کاری که از زمان و مکان بالاتر می‌رود.

  در حالی که گاهی اوقات خوب، نه چندان. البته، همیشه این عیب معمار ها نیست. در برخی موارد، مانند تور مونپارناس در پاریس، طراحان کمی بد شانسی میاورند !

  اگر آن‌ها کار خود را در مکان دیگری غیر از شهر نور بنا کرده بودند ، شاید این کار مثل یک انگشت شستش نباشد.

  به این ترتیب، بعد از زمان میلاد مسیح ، بیش از ۳۰ هزار آسمان‌خراش‌های جهان را در نوردید، آن‌هایی که با مقاصد عالی شروع کردند ، اما در نهایت به درستی با این هدف برخورد نکردند.

  عجیب ترین آسمان خراش های دنیا

  ۱ برج Nabemba که حدود ۶۱۰ فوت ارتفاع دارد و در برازاویل کنگو واقع شده‌است، بلندترین ساختمان در کشوراست. این سازه عظیم ، درست بعد از بلندترین کوه در کشور، مون ( ۳،۳۴۶ فوت ) نام گذاری شده‌است.


  ساختمان Lloyd’s ممکن است نمادین باشد، اما طراحی چیزهای زیادی را برای تمایل باقی می‌گذارد. این ساختمان در سال ۱۹۸۶ توسط ریچارد راجرز و شرکا طراحی شد.


   

  ۲ برنده جام carbuncle ۲۰۱۷ جایزه توسط مجله طراحی ساختمان به زشت ترین ساختمان جدید انگلستان، نوا ویکتوریا در لندن، تلاش کرد تا شکل های زاویه ای تولید شده توسط چنین گرافیست هایی مانند فرانک گری و دانیل لیبسکیند را به نمایش بگذارد اما در انجام این کار شکست خورد.

   


  ۳ Fernsehturm برلین بر خط افق شهر ها آلمان تسلط دارد. این برج توسط مهندس معمار آلمانی هرمان Henselmann طراحی شده‌است که ارتفاع آن حدود ۱,۲۰۷ فوت است. این سازه در سال ۱۹۶۹ توسط دولت آلمان شرقی ساخته شد.


   

  ۴

  ساختمان MetLife با ارتفاع ۸۰۸ فوت می‌تواند از چندین مکان در سرتاسر شهر دیده شود. اما این بدان معنا نیست که نگاه کردن به آن جذاب است. این ساختمان در سال ۱۹۶۳ به پایان رسید و توسط امری روت و پسران، پیترو Belluschi و والتر Gropius طراحی شد.


  مرکز کنوانسیون اورگان در سال ۱۹۹۰ میلادی در شرق رودخانه وییلاتلت واقع در پورتلند واقع شده است. موسسه معماران آمریکا که توسط شرکت آمریکایی ZGF طراحی شده‌است ، ۱ میلیون فوت مربع را اشغال کرده و آن را به عنوان بزرگ‌ترین مرکز گردهمایی در ایالت تبدیل کرده‌است ( اما قطعا بهترین شکل نیست ).

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام