زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند

daily news

زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند

زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند :اگر چه این روزها با تغییر سبک زندگی، زورخانه ها کارکرد سابق را از دست داده اند اما هنوز هم زورخانه های سرپای شهرها، محلی برای ورزش و پرورش بدن و شنیدن مناجات هایی با صدای خوش آهنگ مرشد زورخانه و دورهمی مردان و انجام بعضی مراسم اجتماعی اند.

اما هنوز هستند زورخانه های که درِ زورخانه به روی ورزشکاران این رشته باز شده است که می توانید ورزش زورخانه ای را در آنجا ببینید.

زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند
زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند

آداب زورخانه

 


بیشتر بخوانید

نگاهی به هتل محل اقامت کیم جون اون و پریزدنت ترامپ


زورخانه قائم: زورخانه در میدان سرآسیاب دولاب، خیابان کرمان، کوچه مژده کار واقع شده. این زورخانه حدود ۷۰ سال قدمت دارد که اواخر سال ۸۸ به دلیل فرسودگی تخریب و دوباره بازسازی شد. ساعت کار این زورخانه بین ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ است.

زورخانه جوانمردان: زورخانه جوانمردان به نام زورخانه شهدای کن هم معروف است. با ۷۵۰ متر مساحت اولین زورخانه غرب تهران نام گرفته. زورخانه جوانمردان پنجشنبه ها تعطیل است و جمعه ها ساعت ۱۱ تا ۱۴ میزبان علاقه مندان به این رشته باستانی است. روزهای زوج از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۲ و روزهای فرد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ می توانید به آنجا بروید.

زورخانه نیروی یزدان: این زورخانه در میدان رازی و با بیش از ۱۰۰ سال قدمت قرار دارد. موسس آن مرحوم مرشد علی قدرخان بوده است و امروزه سیروس قدرخان آن را اداره می کند.

زورخانه هژبر: زورخانه هژبر، یک زورخانه قدیمی است اما به دلیل آن که مدتی ورزشکاران رشته های دیگر در آنجا تمرین می کردند، کارکرد زورخانه ای خود را از دست داد اما امروزه تا حدودی به روال سابق برگشته. اگر سمت سه راه آذری باشید و سراغ این زورخانه را بگیرید، به شما نشانی خیابان لقمان را می دهند. در این زورخانه روزهای زوج از ساعت ۱۹ و جمعه ها از ساعت ۱۱ به روی ورزشکاران باستانی باز می شود. برای تکمیل اطلاعات تان می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۷۵۴۵۸۵ تماس بگیرید.

زورخانه شیرافکن: زورخانه شیرافکن یکی از قدیمی ترین زورخانه های تهران است که در خیابان قصرالدشت کوچه پیرمرادی قرار دارد؛ زورخانه ای که بیش از ۸۰ سال قدمت دارد. ساعت کار این زورخانه در ایام هفته بین ساعت ۱۷ تا ۲۲ و روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۴ است.

زورخانه‌های که در تهران هنوز فعالیت می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام