حقوق معلمان ایران در مقابل میانگین جهانی

  0
  2,744 views
  daily news

  حقوق معلمان ایران در مقابل میانگین جهانی

  مقایسه‌ ای در مورد میزان درآمد معلمان در “ایران”، “یونان”، “ترکیه” و “فنلاند” شده است که میزان درآمد سالانه آنها را به دلار بیان می کند.

  با توجه به اینکه معلمان نقش کلیدی در جامعه دارند و نسل بعد را تربیت می‌کنند، باید از نظر مالی نیز حمایت شوند تا دغدغه دیگری غیر از تربیت نسلی سالم و پویا نداشته باشند.

  حقوق معلمان ایران در مقابل میانگین جهانی

  در این مقایسه معلمان کشور فنلاند بیشترین میزان حقوق را دریافت می‌کنند که در بازه بین ۳۲ تا ۴۱ هزار دلار است. پس از آن ترکیه قرار دارد که حقوق معلمان آن ۲۶ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. یونان در مکان سوم قرار دارد که ۱۸ تا ۳۴ هزار دلار میزان درآمد معلمان آن است. در آخر ایران قرار دارد که سالانه ۶۸۰۰ دلار (با محاسبه دلار ۳۰۰۰ تومانی) به معلمان خود حقوق میدهد که اکنون این رقم نیز به نصف رسیده است. البته لازم به ذکر است که میزان خرج و مخارج و تورم در کشورهای موجود ذکر نشده است تا میزان دخل و خرج مقایسه شود.بسیاری از کاربران معتقدند که در ایران حقوق کمی به معلمان اختصاص داده میشود که باید این میزان بیشتر شود. عده ای دیگر از کاربران معتقدند که درست است که در فنلاند میزان حقوق بسیار بالا اما مخارج نیز بالاست. به گفته بسیاری از کاربران معلم ها نقش کلیدی در هر جامعه ای دارند و باید از هر نظر بیشتر به آنها بها داده شود.


  بیشتر بخوانید

  مراکش با ایران قطع رابطه دیپلوماتیک کرد


  حقوق معلمان ایران در مقابل میانگین جهانی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام