جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل

daily news

جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل

جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل ؛افسانه ها می گویند دزدان دریایی برای محافظت از گنج هایشان مارها را در این جزیره پخش کردند و باعث گسترش آنها شدند اما در حقیقت جزیره مارها حدوداً صد هزار سال پیش با بالا آمدن سطح آب دریا از آمریکا جدا شده است و بعد از آن مارها در آن گیر افتادند. 

جزیره مارها در برزیل یکی از اماکن ممنوعه برای انسانها است، زیرا در هر متر مربع آن یک مار سمی وجود دارد.  جزیره در بیست و پنج مایلی سواحل برزیل قرار گرفته و هیچ کسی جرأت رفتن به این جزیره را ندارد.

می گویند روزی یک شکارچی که راهش را در نزدیکی این جزیره گم کرده بود، چند روز بعد جسد خون آلودش را که گویی در دریاچه ای از خون فرو رفته است پیدا کردند.

جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل
جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل

خطرناک ترین نوع مار در این جزیره، مارهای طلایی lancehead هستند و از کشنده ترین مارهای جهان به شمار می روند. در جزیره طول مارها به بیش از چند متر می رسد.

این مارهای مخوف پرندگان را شکار و از آنها تغذیه می کنند. سم آنها بسیار قوی تر از سم مارها در مکان های دیگر دنیا است.

جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل
جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل
جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل
جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل

بیشتر بخوانید در بخش عجیب غریب

عنکبوت میتواند عضوی مهم در خانه شما باشد

ریشیکش هند شهری که افراد زیادی را ناپدید کرد


جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل
جزیره ماره ها در نزدیکی برزیل

ویکی پدیا

جزیره مارها (انگلیسیIlha da Queimada Grande) یک جزیره در خارج ساحل برزیل در اقیانوس اطلس است و در ۳۳ کیلومتری خلیجسائوپائولو قرار دارد. نام اصلی آن Ilha da Queimada Grande در زبان پرتغالی به معنی جزیره بزرگ سوخته شده می‌باشد و به صورت ایله دا کی مادا گرنجی تلفظ می‌شود. در زبان پرتغالی Ilha به معنی جزیره، Grande به معنی بزرگ و da Queimada به معنی از سوزانده شده می‌باشد. در واقع جزیره مار(ها) یا Snake Island لقب یا نام مشهور این جزیره می‌باشد.

وسعت این مکان به حدود ۴۳۰ هزار متر مربع می‌رسد که در ارتفاع ۲۰۶ متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته‌است. دارای آب و هوایی معتدل و پوششی سبز مشابه جنگلهای انبوه می‌باشد که همین امر سبب شده مارها بتوانند با پنهان شدن در میان درختان و گیاهان طعمه‌های خود را غافل گیر کنند. این جزیره در حدود ۱۰۰ هزار سال پیش، با بالا آمدن سطح آب دریا از آمریکا جدا شده و به همین دلیل گونه‌هایی از مارها در آن گیر افتاده و همچنان به حیات خود ادامه می‌دهند. همین امر سبب شده‌است که این جزیره به یکی از مکان‌های ممنوعه تبدیل شود که گردشگران اجازه بازدید از آن نداشته و فقط محققان و تیم‌های تحقیقاتی برای جمع‌آوری داده‌های خود می‌توانند در این جزیره حضور داشته باشند.

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود ۲۰۰۰ مار سمی در این جزیره زندگی می‌کنند که در میان آنها افعی طلایی از همه سمی تر و خطرناک تر است و حدود ۹۰ درصد مرگ و میرهای حاصل از مار گزیدگی در برزیل به خاطر نیش زهر آلود این مار بوده‌است. گفتنی است که سم این افعی ۳ تا ۵ برابر کشنده تر از نمونه مارهای دیگر می‌باشد. به گفته مردم محلی در هر یک متر مربع از آن ۱ الی ۵ مار زندگی می‌کند. منبع تغذیه اصلی این مارها پرندگان مهاجر هستند، چون تقریباً هیچ منبع غذایی دیگری برای آن‌ها وجود ندارد. نکته جالب در مورد این جزیره این است که در این جزیره گونه‌های دیگری از جمله رتیل غول پیکر و مارمولک تگو بزرگ، را هم دیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام