تغییرات در فدراسیون‌ها کلید خورد/ ۴ رئیس بازنشسته رفتند

daily news

به گزارش تی پلاس

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو محمدرضا داورزنی در توضیح این تغییرات گفت: امروز تکلیف سرپرستی چهار فدراسیون هاکی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان مشخص شد. احمد گواری به عنوان سرپرست فدراسیون قایقرانی، حسن سلگی به عنوان سرپرست فدراسیون ناشنوایان، یاشار بی غم سرپرست فدراسیون چوگان و حسن اباذری به عنوان سرپرست فدراسیون هاکی معرفی شدند. (مرحوم بهرام شفیع که هفته گذشته به دیار باقی شتافت رئیس فدراسیون هاکی بود.)

وی با تاکید بر اینکه سرپرستان انتخاب شده، حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندید را ندارند افزود: افراد علاقه‌مند به احراز پست ریاست این فدراسیون‌ها، با هماهنگی با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در یک مدت زمان دو الی سه ماه فرصت دارند برای ثبت نام در مجمع آماده شوند.

معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برخی از این فدراسیون‌ها برنامه‌های و رویداد‌های مهم بین المللی را درپیش رو دارند افزود: وزارت خانه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با حمایت‌های همه جانبه مانع بروز خللی در این اعزام‌ها شود.

وی از پایش وضعیت همه فدراسیون‌ها خبر داد و تصریح کرد: به زودی همه افرادی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند، مشخص شده و در روند جایگزینی از طریق انتخابات آزاد و دموکراتیک قرار می‌گیرند.

او همچنین افزود: برخی از فدراسیون‌هایی که روسای آن‌ها بازنشسته هستند و دوران ریاست آن‌ها نیز به پایان رسیده است و با توجه به مفاد قانون منع به کارگیری بازنشستگان امکان شرکت مجدد آن‌ها در انتخابات وجود ندارد و به همین دلیل برای این فدراسیون‌ها نیز باید سرپرستی انتخاب شود.

داورزنی در خاتمه با بیان این نکته که وزارت ورزش و جوانان برای حفظ و توسعه کرسی‌های بین المللی که در اختیار کشورمان است مجدانه در تلاش و تکاپوست خاطر نشان ساخت: روند جایگزینی کاندیدا‌های جدید با روسای پیشین صدمه و خللی در پست‌هایی که در اختیار افراد است وارد نخواهد کرد. برخی از این پست‌ها در اختیار شخصیت حقوقی افراد است که پس از انتخاب رئیس جدید، این سمت نیز منتقل می‌شود و برخی در اختیار شخصیت حقیقی افراد است که وزارتخانه و فدراسیون برای حفظ این سمت از این افراد حمایت خواهد کرد.

تی پلاس

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام