تشخیص سرطان کبد با آزمایش دی. ان. اِی DNA

  daily news

  تشخیص سرطان کبد با آزمایش دی. ان. اِی DNA

   

  برای این منظور یک آزمایش خون ساده برای تشخیص نشانگر‌های غیرطبیعی دی. ان. اِی که به طور معمو در بافت‌های سرطانی وجود دارد، ترتیب دادند. در این آزمایش نشانگر‌های دی. ان. اِی موردنظر، در نمونه‌های خونی بسیاری از افراد مبتلا به سرطان کبد، شناسایی شد.

  تشخیص سرطان کبد با آزمایش دی. ان. اِی میسر شد
  محققان کلینیک «مایو» در واشنگتن آمریکا شیوه جدیدی را برای تشخیص سرطان کبد با استفاده از نشانگر‌های دی. ان. اِی به نتیجه رساندند. محققان مجموعه‌ای از نشانگر‌های دی. ان. اِی را با یکی از پروتئین‌های خون موسوم به فتوپروتئین آلفا مقایسه کردند.
  همچنین مشخص شد این نشانگر‌ها در نمونه خون افراد سالم و افراد مبتلا به سیروز کبد و فاقد تومور، وجود ندارد. سرانجام محققان توانستند بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به تومور‌های سرطانی قابل درمان را شناسایی کنند.
  به گزارش موسسه ملی سرطان آمریکا، سرطان کبد (اچ. سی. سی) سومین علت عمده مرگ و میر ناشی از سرطان در جهان محسوب می‌شود. این بیماری بیشتر در افراد بالای ۵۰ سال بویژه مردان دیده می‌شود. سیروز یا زخم شدن کبد، هپاتیت بی و سی، عفونت ویروسی، التهاب مزمن کبد، هموکروماتوز (تجمع آهن در بدن) و مصرف الکل، مهمترین دلایل ابتلا به سرطان کبد است.

  تشخیص سرطان کبد با آزمایش دی. ان. اِی DNA

  فرادید
  لینک منبع

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام