تئاترهای پیش رو در تهران پس از پایان تعطیلات

  daily news

  تئاترهای پیش رو در تهران پس از پایان تعطیلات

  سیلانس
  نمایش «سیلانس» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مسلم خراسانی از ۱۸ خردادماه در تئاتر باران روی صحنه رفت. امیرعباس توفیقی، حامد جعفری‌کیا، علی شادکام، غزل نعیمی، المیرا بکر، مهسا آذرشیب، نسیم ایمانی، محمدمهدی تیموری، نامی نبیل‌زاده و محمد شاهی‌پور در این نمایش به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: بر اثر گرمای هوا، یخ‌ها و کوه‌های عظیم یخ آب شده‌اند، اقیانوس‌ها و دریا‌ها پیشروی زیادی کرده و قسمت اعظمی از خشکی‌های جهان به زیر آب فرورفته‌اند….
  تئاترهای پایتخت پس از پایان تعطیلات

  تئاترهای پایتخت پس از پایان تعطیلات
  همه‌چیز درباره آقای ف.
  نمایش «همه‌چیز درباره آقای ف» از ۱۸ خرداد اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرد. با حضور حسین محب‌اهری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، «همه‌چیز درباره آقای ف» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی و تهیه‌کنندگی محمد قدس و با بازی احمد مهرانفر در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت.
  همچنین آرش عباسی، مسعود روستا، مونا فائزپور و معصومه عزیزمحمدی به صورت صداپیشه (به ترتیب ایفای نقش) در این نمایش حضور دارند. این نمایش با حال‌وهوای طنز است و داستان فردی را روایت می‌کند که با معضلات اجتماعی مواجه می‌شود. عباسی تا به حال نویسندگی و کارگردانی آثاری مانند «زیرزمین»، «نویسنده مرده است»، «آفتاب از میلان طلوع می‌کند» و «آناکارنینا» را برعهده داشته است. آرش عباسی طراحی صحنه و لباس این نمایش را خود برعهده دارد.
  تئاترهای پایتخت پس از پایان تعطیلات
  دیر راهبان
  پوستر نمایش «دیر راهبان» به کارگردانی کیومرث مرادی و به طراحی سینا افشارهم‌زمان با اعلام اجرای عکاسان این نمایش رونمایی شد. «دیر راهبان» به نویسندگی فرایرا دکاسترو و بازخوانی محمد چرمشیر و فرهاد مهندس‌پور از امروز در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت. اجرای عکاسان این نمایش یک روز قبل از اجرای عموم آن در تاریخ یکشنبه، ۲۰ خرداد، ساعت ۲۰:۳۰ برگزار شد.
  تئاترهای پایتخت پس از پایان تعطیلات
  پلاس پلاس به توان ۲
  نمایش «پلاس پلاس به توان ۲» به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی در سالن «سایه» مجموعه تئاتر شهر از ۲۳ خردادماه روی صحنه می‌رود و پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های این نمایش به زودی در سایت تیوال آغاز می‌شود. نمایش‌نامه «پلاس پلاس به توان ۲» داستان «راجر تناردی بنانو بلم» است که یک کانال خانگی راه انداخته تا با ابررسانه‌های تبلیغاتی کشورش بجنگد و مردمش را آگاه کند.
  تئاترهای پایتخت پس از پایان تعطیلات
  تمدید سرآشپز و خنکای ختم خاطره
  اجرای نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور به دلیل استقبال مخاطبان، به مدت یک هفته تمدید شد. اجرای آخرین اثر گروه تئاتر «پارکینگ» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور و تهیه‌کنندگی ایرج رحمانی که در تالار ایوان شمس به صحنه رفته است، به دلیل استقبال مخاطبان، بعد از پایان ایام سوگواری رحلت امام خمینی (ره) و شهادت حضرت علی (ع) و شب‌های مبارک قدر، به مدت یک هفته تمدید شد.
  ازاین‌رو نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» از ۱۸ تا ۲۴ خرداد نیز اجرا می‌شود. نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» که محمدامیر یاراحمدی بازنویسی و دراماتورژی آن را برعهده دارد، با حضور شهرام قائدی، رامین ناصرنصیر، آرش فلاحت‌پیشه و مهدی فریضه در تالار ایوان شمس به صحنه می‌رود. نمایش «خنکای ختم خاطره» نوشته حمیدرضا آذرنگ و کارگردانی حامد ادوای برای یک هفته دیگر تمدید شد. این نمایش که از ۱۷ اردیبهشت اجرای خود را در تالار حافظ آغاز کرده، بعد از تعطیلات، از ۱۸ تا ۲۴ خرداد روی صحنه می‌رود.


  فرادید
  لینک منبع

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام