اینستاگرام در انتظار فیلترینگ دولت تدبیر و امید

daily news

اینستاگرام در انتظار فیلترینگ دولت تدبیر و امید

 

حجت‌الاسلام محمد مصدق اظهار کرد: دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم(از طرف کل مردم ایران) به این موضوع ورود کرده است. اما شاید دلیل را بتوان در دو ویژگی به تازگی اضافه شده از جمله چت تصویری گروهی و البته تلویزیون اینستاگرام دانست.

هر چند گفته می شود دلیل فیلتر شدن اینستاگرام این است که فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است،

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده ‌اند، گفت: در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.


بیشتر بخوانید

اچ تی سی HTC به زودی خواهد رفت!


مصدق با بیان اینکه این گونه اقدامات باعث بی اعتمادی به نهادهای متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است، گفت: ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

واکنش جهرمی به اظهارات مصدق درباره فیلتر اینستاگرام گفت: آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف سازی سوءاستفاده کنندگان اخیر ارزی است.

فیلترشدن اینستاگرام

فیلترشدن اینستاگرام

به هر صورت با اضافه شدن قابلیت هایی مثل تلویزیون اینستاگرام که می تواند راه ارتباطی غنی و ویدیویی بین ارایه کننده محتوا و مخاطب باشد و البته چت گروهی تصویری که حساسیت ویژه ای روی آن وجود دارد، می توانستیم حدس فیلترشدن اینستاگرام را بزنیم.

آیا باید به جای برخورد با متخلفین، به کل سرویس را بست؟!

اینستاگرام در انتظار فیلترینگ دولت تدبیر و امید

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را بنویسید
نام