جنگ در راه ایران فقط ۲۰ جنگنده قابل استفاده دارد

  daily news

  جنگ در راه ایران فقط ۲۰ جنگنده قابل استفاده دارد

  هفته پیش در پی خروج آمریکا از برجام شوک سنگینی به جامعه جهانی و ایران وارد کرد و از طرفی دیگر این زنگ خطری است از شروع یک جنگ .

  در صورت بروز اختلاف نظامی میان واشنگتن و تهران، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که کاخ سفید در پی تغییرحکومت ایران باشد.

  F-14A به عنوان یک هواپیمای جت در سال ۱۹۷۴ با نیروی دریایی ایالات متحده وارد خدمت شد و مجهز به رادار داپلر پالس دوربرد AWG-9 می باشد که طیف وسیع ۱۱۵ مایل دریایی را در بر خواهد داشت و به طور همزمان ۶ بمب افکن دشمن را هدف قرار دهد.

  جنگ در راه ایران فقط 20 جنگنده قابل استفاده دارد

  اگر ارتش نظامی آمریکا علیه ایران بایستد، این دو کشور از بهترین تجهیزات نظامی خود استفاده خواهند کرد. بهترین ناوگان هواپیماهای جنگنده خمپاره ای ایران Grumman F-14  است.

  نیروی هوایی ایران، قبل از انقلاب اسلامی توانست ۸۰ فروند جنگنده های قدرتمند نسل چهارم را خریداری کند. علاوه بر این، ایران ۷۱۴ موشک هوایی (AIM-54A Phoenix) را خریداری کرده است که دارای قدرت حدود ۱۰۰ مایل دریایی هست.


  بیشتر بخوانید

  کشته شدن تعدادی فلسطینی باعث دعوا در شورای امنیت شد


  ایران،  هم اکنون تانک های خود را با هواپیماهای جدید و سلاح های بالقوه جدید ارتقا داده است، اما فقط تعداد انگشت شماری از F-14 های تهران در شرایط پروازی هستند، شاید ۲۰ هواپیما در حال حاضر قابلیت استفاده داشته باشد. در صورت جنگ، F-14 اولین خط دفاع ایران در برابر یک حمله آمریکایی خواهد بود.

  جنگنده برتری هوایی لاکید مارتین F-22A ، راکت قدرتمند آمریکایی در این جنگ خواهد بود. این جنگنده در مقایسه با قدیمی F-14، یک شگفتی تکنولوژیکی است و با برخی از سنسورهای پیچیده تر که تاکنون برای یک هواپیمای نظامی طراحی شده است، مجهز شده است.F-22 ترکیبی از سرعت فوق العاده بالا است و می تواند یک F-14 را از ده ها مایل دریایی مورد هدف قرار دهد. این دو جنگنده در آمریکا و ایران شباهت ها و تفاوت های بسیاری دارند. روی کاغذ و مشخصات جنگنده های آمریکایی در کمترین زمان ممکن F-14 های ایران را از رادار خارج میکنند.

  جنگ در راه ایران فقط ۲۰ جنگنده قابل استفاده دارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نظر خود را بنویسید
  نام